Psychologia

Mentalność - czym jest? Cechy mentalności Polaków i innych nacji

MentalnośćMentalność nas wyróżnia ale i stanowi ważny element naszej tożsamości. Obejmuje normy i zasady, jakimi kierujemy się w życiu. Tworzy się na przestrzeni wielu lat, wpływ na nią ma zarówno historia, kultura, jak i to, co wydarza się w naszym życiu.

Więcej…

 

Socjoterapia - cele, metody, odbiorcy. Zajęcia socjoterapeutyczne

SocjoterapiaZajęcia socjoterapeutyczne wykorzystują potęgę grupy: odbywają się w mniejszych lub większych grupach i pozwalają nam czerpać z obecności i wsparcia innych osób. Jakie są cele socjoterapii, kto może z niej korzystać oraz jak przebiegają takie zajęcia?

Więcej…

   

Psychopata - kim jest? Cechy, objawy, test. Związek z psychopatą

PsychopataO psychopatach krąży zła sława. Uważani są za złoczyńców, sprawców przestępstw oraz groźnych bandytów. Tak naprawdę jednak są to osoby o zaburzonej osobowości, gdyż psychopatia jest zaburzeniem, chorobą, a nie świadomym wyborem.

Więcej…

 

Agresja u dziecka - definicja, przyczyny, formy

Agresja u dzieckaW obecnych czasach rozwoju technicznego, globalizacji zauważyć można rozwój również negatywnych zjawisk w społeczeństwie. Do takich zjawisk zaliczyć można wzrost zachowań agresywnych wśród ludzi. Takie zachowania dostrzec możemy nawet już u dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Sprawcy agresywnych zdarzeń są w coraz młodszym wieku, a agresja jest wszechobecna w życiu najmłodszych (nawet w bajkach). Przedszkolaki są obecnie często już sprawcami agresji poprzez takie zachowania jak bicie, popychanie, izolacja innych dzieci w grupie czy niszczenie zabawek.

Więcej…