Systemy przyzywowe - nowoczesne, bezprzewodowe rozwiązanie

Systemy przyzywoweDlaczego warto zainstalować systemy przyzywowe?

Instytucje dbające o pacjentów powinny starać się obecnie koncertować na jak najlepszym świadczeniu usług. Wraz ze wzrostem liczby pacjentów zakłady opieki zdrowotnej muszą znaleźć nowe i lepsze sposoby komunikowania, usprawniające płynność działań i zarządzania zasobami, aby w efekcie końcowym poprawić jakość usług świadczonych pacjentom. Nowe systemy przyzywowe, inaczej przywoławcze, pozwalają na dalece sprawniejszą komunikację niż tradycyjne. Możemy wykorzystywać je szpitalach, klinikach medycznych, domach opieki, sanatoriach lub więzieniach. Zakres użycia jest niezwykle szeroki.

Decentralizacja jednostek opieki

W szpitalach, podobnie jak wielu innych instytucjach, poprzez systemy przywoławcze udaje się zdecentralizować jednostki opieki. Bezprzewodowy system przywołania pielęgniarki zdecydowanie poprawia zdolność pracowników do zlokalizowania i reagowania na pacjentów, w dowolnym miejscu w danym obiekcie. Warto jedynie dobrać taki system, który najlepiej sprawdzi się w określonych warunkach.

Rodzaje systemów przywoławczych

1. System przyzywowy CareMed IP E+ , który pozwala w łatwy sposób zintegrować się z innymi systemami takimi jak kontrola dostępu, system przeciwpożarowy czy telefony DECT. Aplikacja iNurse udostępniona na telefony typu smartfon umożliwia personelowi na wgląd do aktualnych zdarzeń w systemie.

2. System przyzywowy CareMed - to optyczno - magistralny system, którego elementy komunikują się dzięki programowalnym modułom salowym w postaci terminali lub lampek oraz centrali dyżurnej bądź oddziałowej. Wymiana informacji odbywa się drogą cyfrową.

3. System przyzywowy CareMed IP jest jednym najbardziej nowoczesnych systemów przyzywowych na rynku europejskim. Składa się on z terminali salowych działających w technologii IP (Internet Protocol), czyli protokołu internetowego. Daje to ogromne możliwości w rozbudowie oraz konfiguracji dostosowanych do wymagań użytkownika.

Co zyskujemy korzystając z CareMed IP E+?

  • zwiększenie bezpieczeństwa pacjenta, dzięki zaawansowanej technologii, która jest niezawodna i łatwa w użyciu
  • poprawę czasu reakcji - system przywoławczy pozwala zdecydowanie szybciej reagować na wezwania o pomoc
  • zmniejszenia wędrówek i ryzyka ucieczek pacjenta
  • zapewnienie spokoju i poczucia bezpieczeństwa pacjentów
  • zwiększenie zadowolenia pacjentów - dzięki zapewnieniu szybkiej i niezawodnej opieki z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb pacjenta.

Gdzie jeszcze można wykorzystać systemy przywoławcze?

Dzisiaj systemy przywowławcze wykorzystywane są także w hotelach i restauracjach, a nawet aptekach. To nowoczesne, bezprzewodowe rozwiązanie służące do komunikacji w lokalach gastronomicznych pomiędzy kucharzami, a kelnerami pomaga obsłużyć większą ilość gości oraz wyeliminować głośne powiadamianie o gotowych potrawach.

Koszty rosną, narzekamy na braki kadrowe i starzejące się społeczeństwo, to tylko trzy z wielu powodów, dla których opieka lekarska i pielęgniarska muszą stać się bardziej efektywne. Systemy przyzywowe mogą być pierwszym ważnym krokiem do poprawy efektywności zakładów opieki zdrowotnej, ale także wielu innych miejsc.

Źródła:

Komentarze